Хатем Бен Арфа реализира хеттрик, а Ница победи гостуващия Рен с 3:0 в мач от 33-ия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Клод Пюел записаха четвърти успех в последните си пет мача в Лига 1 и с 53 точки се изкачиха на четвъртото място. Лидер е осигурилият си шампионската титла Пари сен Жермен с 83 точки, пред Олимпик Лион и Монако с 55 точки.

Рен пък прекъсна серия от пет мача без поражение и вече е пети с 51 точки. Бен Арфа откри резултата на "Алианц Ривиера" в 33-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта на Силвен Арман срещу Жан-Микаел Сери.

Четири минути преди почивката той удвои с удар по диагонала след асистенция на Венсан Козиело. В 56-ата минута Бен Арфа оформи хеттрика си с изстрел от 20 метра.