Въпреки двата отложени мача от 10-ия кръг в Лига 1, и неделният ден предложи достатъчно емоции на футболните фенове във Франция. Бастия изненада изключително неприятно гостуващия Бордо с 3:1, а пък Лориен и Аячо пък завъртяха зрелищно 4:4.

На „Стад Арман Сесари“ Бастия рано-рано дръпна с 2 гола. Още в 6-ата минута централният нападател на домакините Флориан Товен откри, а в 17-ата отново той направи 2:0.

Все пак Йоан Гуфран върна едно попадение след половин час игра, но Уахби Хазри оформи крайния резултат в 56-ата.

До края играчите на Франсоа Жило опитаха всичко, но без успех. Така те се смъкнаха до 8-ата позиция с 15 точки, докато Бастия се изкачи до 11-о място с 14.

В Лориен пък домакините стигнаха до едната точка, след като изоставаха на полувремето с 1:4. Шакир Белгазуни изведе гостите напред още в първата минута, а 10 по-късно Адриан Муту покачи на 2:0.

Уесли Лаутоа намали в 33-ата, но с два гола на Едуардо в 45-ата нещата изглеждаха кошмарни за Лориен.

След почивката обаче Жереми Алидиер върна попадение още преди да е изминала и минута игра, а в 79-ата отново той остави надежда жива след 3:4. В 4-ата минута на добавеното време младият Жил Суну наказа вратаря Гилермо Очоа за радост на привържениците по стадиона.

Равенството остави Лориен на 9-а позиция с 15 точки, докато Аячо не мръдна от 13-ото място с своите 11.