Бастия успя да излъже Лион и да го надвие с 1:0 на остров Корсика. Мачът от 23-ия кръг на френската Лига 1 не изобилстваше с голови положения, а гостите от Олимпик имаха териториален превес през по-голямата част от срещата.

В 69-ата минута обаче след акция на Бастия, започнала от вратаря, топката стигна до Брандао и бразилецът отлизо я засече във вратата на гостите за 1:0.

Три минути преди края Сиони от Бастия получи червен картон за грубо влизане в краката на съперник, но домакините удържаха победата с 1:0.

Другият корсикански тим – Газелек Аячо, обаче се издъни тежко на своя терен срещу закъсалия Монпелие. Ефектът „нов треньор“ си каза думата и с Фредерик Антц начело Монпелие нанесе тежък удар – 4:0.