Марсилия победи с 1:0 Бордо в дербито на 23-я кръг във френската Лига 1. Автогол на Маруан Чамак отне трите точки от гостите и по този начин ги отдалечи на четири точки от лидера Лион.

Бордо остана с 42 точки, заедно с ПСЖ, а Марсилия е на четвърто място с 41 точки.

Един от най-очакваните мачове на сезона завърши кошмарно за момчетата на Лоран Блан, макар че започна добре. Йоан Гуркюф и Чамак си взаимодействаха добре в предни редици и създадоха добри положения. Силвен Вилтор също имаше шанс да се разпише, както и Фернандо Кавенаги, в двуострия и интересен двубой на „Стад Велодром”.

Второто полувреме започна в същото бързо темпо, но изненадващият гол падна в 57-та минута, за да стъписа гостите. Чамак, застанал пред своя вратар, изненадващо отигра топката неспасяемо в горния ъгъл за 1:0.

Отново Гюркуф и Кавенаги имаха положения за изравнително попадение, а Вилтор пак се размина за малко от вратата на Бордо. Новото попълнение на Марсилия Брандао също на няколко пъти не успя да завърши добри атаки на домакините.