Неособено приятен резултат записа Арсенал в контролата си с втородивизионния френски тим Ланс. "Атилеристите" едва се докопаха до равенството 1:1, като почти до самия край на мача изостваха в резултата.

Трябва да се отбележи, че мениджърът на лондончани Арсен Венгер беше заложил на силно експериментален състав, а и отборът му едва отскоро води подготовка, за разлика от Ланс. И все пак те не можаха да се противопоставят особено на тима от втора дивизия на Франция.

Матиа Отре даде преднина на Ланс в 38-та минута. Този резултат се запази до почивката, а след нея последваха редица промени в състава на Арсенал. Една от многото смени беше влизането на Алекс Окслейд-Чембърлейн, който доскоро лекуваше травма.

Именно той реализира и изравнителното попадение в 81-та минута, с което поне спаси именития лондонски клуб от поражението. В този мач не играха националите на "топчиите", които се пдовизаваха на Европейското първенство, а в състава бяха предимно млади момчета.