Франция се наложи трудно с 1:0 над Литва като гост в мач от квалификационна група Б.

Единственото попадение в срещата отбеляза Никола Анелка 17 минути преди края. Нападателят овладя топката в близост до тъчлинията, напредна и стреля точно по земя от около 20 метра. През мача латвийците владееха по-често топката, но нито един от седемте удара, които отправиха не бе в рамките на вратата на Купе.

С победата си „петлите” се върнаха начело в класирането, след като бяха изместени за два часа от първото място от състава на Шотландия. Двата отбора имат по 12 точки от 5 изиграни мача, но французите са с по-добра голова разлика.

Трети е отборът на Украйна с 9 точки от 4 срещи, четвърти са световните шампиони от Италия със 7 точки от 4 мача. Литва остава на пета позиция с 4 точки от 4 изиграни двубоя.