Отборът на Олимпик Марсилия отново се върна на правилния път след победа над опашкаря Аячо с 3:1 в мач от 32-я кръг на френското първенство. Отборът най-после успя да вземе пълен актив от точки в двубой от Лига 1, след като в последните си 5 срещи взе едва два пункта.

От друга страна, съставът на Аячо почти сигурно ще изпадне във второто ниво на местния футбол. С поражението като гост отборът остава закотвен на последната позиция с едва 19 пункта. Шансовете за спасение остават съвсем имагинерни.

С ранен гол в третата минута Марсилия поведе чрез Андре Аю. Именно 24-годишното крило успя да удвои преднината в 60-та минута на срещата, след точен удар от пряк свободен удар.

Гостите от Аячо върнаха един гол 120 секунди по-късно, въпреки че останаха съмнения за засада на голмайстора Гаджи Тало.

Андре Аю оформи своя хеттрик в 77-та минута, след като засече топката в мретажа на противника за крайното 3:1.

Във временното класиране Олимпик Марсилия е на 6-о място с 48 точки, докато Аячо е на 20-о с 19. Лидер е ПСЖ със 76.