Отборът на Амиен победи Лил с 3:0 в преиграване на мача между двата тима от 8-ия кръг на френската Лига 1.

На 30-и септември двубоят бе прекратен в 15-ата минута, когато Лил поведе, а при радостта на феновете на гостите се срути предпазна ограда на една от трибуните, привържениците се свлякоха на терена и мнозина пострадаха.

Сектор във Франция поддаде, прекратиха мач в Лига 1

Изписаха от болницата ранените на Амиен - Лил

Сега Амиен стигна до успеха след три поредни хикса, които записа в Лига 1. Амиен е 12-и във временното класиране с 15 точки в актива си.

Тимът на Лил бе записал две поредни победи в последните си два мача, но остава с общо три успеха от 13 изиграни мача в първенството. Лил е предпоследен, 19-и с 12 точки към момента.

С два гола за победата се отличи Харисън Манзала, който вкара в 36-ата и 48-ата минута. И двама пъти за попаденията на Мазала асистира Ласина Траоре.

Крайното 3:0 оформи сенегалецът Муса Конате в 85-ата минута.