Петодивизионният отбор Каркефу изхвърли третия в Лига 1 Нанси на 1/16-финал за Купата на Франция. Аматьорите се наложиха с 2:1 след продължения, след като в редовното време двата тима не си отбелязаха гол. Вчера и Ница, и Оксер също отстъпиха на по-нископоставени опоненти, но днешната загуба на Нанси бе сензацията на този етап от надпреварата. Каркефу не само е от пета дивизия, но е в дъното на своята регионална група, докато Нанси се бори за челните места в елита.

Делано изненада Нанси в 100-та минута, когато откри резултата, но мигновената реакция на Марк-Антоан Фортюн доведе до равенство в 104-та.

Когато и двата състава вече си мислеха повече за дузпите, а продълженията клоняха към своя край, Каркефу довърши Нанси с гол на Паих в 117-та минута.

Лион също изпита доста трудности срещу четвъртодивизионния Кроа де Савой, но все пак стигна до успех с 1:0 като гост. Фред отбеляза единственото попадение десет минути преди края.

По-късно днес играят Олимпик Марсилия и Монако.