Олимпик Лион претърпя изненадващо поражение с 1:3 при гостуването на Аячо от 23-ия кръг в Лига 1. „Хлапетата“, които вече изостават с 3 точки от лидера Пари Сен Жермен, първи откриха резултата, но завършиха мача с 3 гола в мрежата си и човек по-малко.

След нулево първо полувреме в 53-ата минута Александър Лаказет вкара за 1:0, след като завърши хубав пас на Гезал.

Само четири минути по-късно обаче прибралият се от Купата на Африканските нации Шахир Белгазуани изравни, а в 65-ата Адриан Муту доведе нещата до пълен обрат – 2:1 за домакините.

Лион можеше да изравни за втори път три минути преди края, но Бафетимби Гомис пропусна от бялата точка.

Това се оказа фатално, защото в 90-ата Деян Ловрен бе изгонен с директен червен картон, след като повали в наказателното поле откъсващия се Муту. Румънецът застана зад топката и окончателно подпечата успеха за своя тим.

Победата изкачи Аячо до 14-ото място с 25 точки. В същото време Олимпик остана втори с 45 точки, но може да бъде застигнат от третия Марсилия, който е с 42.