Аячо успя да измъкне минимален успех с 1:0 при домакинството си на Бордо от 24-ия кръг в Лига 1. Играчите на Албер Емон продължиха с изненадите и след победата с 3:1 над Олимпик Лион в миналия кръг, този път направиха „мечешка услуга“ (прозвището на Аячо е „мечките“ - б.р. )и на друг от тимовете в челото.

Единственият гол в мача отбеляза крилото Рикардо Фати в 31-ата минута, с което изкачи тима си на 13-ото място в класирането на 6 точки от зоната на изпадащите.

От грешната стъпка на жирондинци се възползва, макар и частично Ница, който завърши 1:1 на свой терен срещу Лориен.

Домакините допуснаха късно откриване на резултата в 75-ата минута, когато Лукас Марек оползотвори пас на Жереми Алиадиер. В 82-ата обаче Валентин Ейсери донесе точката на своя тим, която се оказа достатъчно, за да бъде изпреварен Бордо.

Ница зае петото място с 39 точки, като е само на една зад четвъртия Сен Етиен.