Последният във френската лига 1 Аячо можеше поднесе голямата сензация на 31-ия кръг, но стигна само до 2:2 с един от претендентите за евроквота Тулуза.

Рикардо Фати и Тало дадоха аванс на Аячо в 4-ата и 33-ата минути, но Исиага Сила върна едно попадение три минути след втория гол за домакините.

Играчите на Тулуза бяха на минути от големия резил, когато получиха правото да изпълнят дузпа. От бялата точка в 90-ата минута точен бе бившият футболист на Рома - защитникът Джонатан Дзебина.

В друг мач от кръга Реймс и Нант завършиха 1:1. Гостите откриха от наказателн удар в 45-ата минута чрез Винсент Абубакар, а Одер Фортес малко след почивката изравни за домакините от Реймс.

Евиан сюрпризира Монако с 1:0, по-рано днес Сошо и Марсилия направиха 1:1, а в останалите два късни мача между Монпелие и Валансие и между Нант и Бордо бяха фиксирани нулеви равенства.