Ейми Фиърн стана първата жена-рефер, която ръководи мач от английската футболна лига.

Шансът за Фиърн да влезе в историята се появи в 71-та минута на мача между Ковънтри Сити и Нотингам Форест, който "небесносините" спечелиха с 1:0. Оригиналният съдия на мача - Тони Бейтс, трябваше да напусне терена, тъй като получи контузия в прасеца.

Фиърн, която бе страничен съдия на мача, взе свирката, а четвъртия съдия застана на нейното място. Нейният кратък престой на терена като главен рефер не мина без спорни моменти, въпреки че тя се справи добре.

Реферката получи леки освирквания, когато отсъди пряк-свободен удар. Фиърн влезе в заглавията на вестниците на Острова през ноември 2006 година, когато Майк Нюел, тогава мениджър на Лутън, разкритикува нейното представяне на тъчлинията по време на загубата от Куинс Парк Рейнджърс. Нюъл в последствие се извини, но бе глобен с 6 500 паунда от английската ФА.