Втора поредна загуба претърпя отбора на Мартин Петров Манчестър Сити. „Гражданите” загубиха отново с 0:1 при гостуването си на Блекбърн. В предния кръг „небесносините” претърпяха поражение от Арсенал.

Мартин Петров започна титуляр за Сити и игра до 76-та минута, когато бе заменен от бразилеца Джеовани.

Единственият гол в мача отбеляза Бени МакКарти в 13-та минута, след като се възползва от грешка на вратаря Каспер Шмайхел.

В 17-та минута Роби Савидж бе заменен принудително от Тугай Керимоглу. В 54-та минута турският полузащитник бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение срещу Дитмар Хаман.

В 64-та минута Ричард Дън също напусна терена, след като бе декориран за втори път в жълто за професионално нарушение срещу Роке Санта Крус.

След тази загуба Манчестър Сити продължава да бъде с актив от 9 точки и заема 5-о място.