Българският национал Владимир Гаджев вкара гол за Ковънтри, а тимът се наложи с 3:2 след продължение над Портсмут в мач от първия кръг за купата на Лигата в Англия.

Гаджев се разписа с хубав удар в 82-ата минута за 2:1 в полза на Ковънтри, но три минути по-късно Кал Нейсмит изравни за "помпи". След мача бившият капитан на Левски получи похвали за играта си от мениджъра на Ковънтри Тони Моубрей.

В 102-ата минута Ковънтри стигна до победата с гол на Анди Роуз и се класира за втория втория етап на надпреварата. Бившият треньор на Левски Славиша Йоканович също имаше поводи за радост, след като водения от него Фулъм спечели с 3:2 като гост на Лейтън Ориент. 17-годишният Денис Адениран даде аванс на "котиджърс" през първата част, а Коули Уудроу покачи до 3:0 до 54-ата минута.

В края на двубоя домакините върнаха два гола чрез Пол Маккълъм, но до обрат не се стигна. Жребият за следващата фаза, в която ще участват и повечето елитни отбори, е тази вечер.