Стилиян Петров не попадна в групата на Астън Вила при домакинската загуба с 1:2 от Мидълзбро в мач от поредния кръг на английската Висша лига.

Гостите успяха да поведат в резултата в 34-та минута. Тогава Тунджай, след грешка в отбраната на Вила, от пет метра реализира за 1:0.

Само 4 минути по-късно домакините успяха да изравнят. В 38-та минута след разбъркване в полето на Мидълзбро, Сидуел се оказа най-съобразителен и с глава вкара за 1:1.

Само две минути преди края на срещата Сидуел сбърка фатално в отбрана, Тунджай се възползва максимално от подаръка и вкара през Брад Фридъл за втори път и в 88-та минута направи резултата 2:1.

След загубата днес Астън Вила заема 5 място с актив от 20 точки. Мидълзбро пък е на 8-ма позиция със 17 точки.