Нюкасъл стигна до невероятен обрат в домакинството си на Арсенал от 26-тия кръг в Премиършип. „Топчиите” поведоха с 4:0 до почивката, но след това „свраките” успяха да стигнат до равенство.

На “Сейнт Джеймсис Парк” лондончани поведоха още в първата минута чрез Тио Уолкът. Само 120 секунди по-късно Йохан Джуру вкара втори гол за "артилеристите". И при двата случая завършващите подавания бяха дело на Андрей Аршавин.

Две попадения на Робин ван Перси направиха аванса на Арсенал
четири гола до 26-ата минута.

Пет минути след началото на второто полувреме Абу Диаби от столичани беше изгонен с директен червен картон заради блъскане на Джоуи Бартън. След това играта се обърна и Арсенал изпусна тоталното си превъзходство.

Обратът на Нюкасъл започна в 68-ата минута. Тогава Бартън се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Лоран Кошчелни срещу Леон Бест. Само седем минути по-късно Бест бе точен отблизо и направи резултата 2:4.

Джоуи Бартън реализира хладнокръвно нова дузпа в 83-ата минута, а Чеик Тиоте с далечен изстрел фиксира крайното 4:4 две минути преди края на редовното време.

След това равенство Арсенал изостава на четири точки след лидера в английското първенство Манчестър Юнайтед, който има 54 точки и мач по-малко.

szólj hozzá: Ne0-1Ar[matchhighlight.com]avi
szólj hozzá: Ne0-2Ar[matchhighlight.com]avi
szólj hozzá: Ne0-3Ar[matchhighlight.com]
szólj hozzá: Ne0-4Ar[matchhighlight.com]avi
szólj hozzá: Ne1-4Ar[matchhighlight.com]
szólj hozzá: Ne2-4Ar[matchhighlight.com]
szólj hozzá: Ne3-4Ar[matchhighlight.com]
szólj hozzá: New4-4Ars