Отборът на Уест Хем прекъсна серията си от осем мача без победа във Висшата лига с успех над Саутхемптън с 2:1 в мач от 19-я кръг.

Победата изведе тимът на мениджъра Славен Билич до седмото място във временното класиране с 29 точки, само на една от шестия Манчестър Юнайтед, който направи хикс с Челси.

Отборът на Саутхемптън пък трябваше да преглътне поражението след гръмкия успех над Арсенал в предишния кръг. Саутхемптън е 12-и с 24 точки в актива си.

Домакините от Уест Хем първи стигнаха до добра възможност в 10-ата минута, но ударът Енер Валенсия бе блокиран от защитник. Само три по-късно обаче, в 13-ата Карл Дженкинс имаше нещастието да си отбележи автогол и Саутхемптън поведе с 1:0.

Гостите опитаха да увеличат преднината си, като в 36-ата минута Стивън Дейвис напредна чудесно след хубава самостоятелна акция, но ударът му бе неточен. Малко по-късно, в 44-ата Жозе Фонте се освободи добре и намери топката, но изстрелът му с глава бе отразен от вратаря на Уест Хем.

След почивката домакините бяха по-ефективни, но в 49-ата минута Анди Керъл стреля нав вратата.

Все пак Уест Хем стигна до равенството в 69-ата минута с гол на Михаил Антонио, а десет по-късно, в 79-ата Анди Керъл даде преднина на домакините. Секунди преди това Антонио удари гредата, но в крайна сметка Уест Хем записа ценни три точки.