Нападателят на Челси Фернандо Торес вкара втория си гол за „сините“ през сезона при класическата победа с 4:1 над новака Суонзи. Испанецът обаче ще запомни двубоя и с директния червен картон, който получи още през първата част на мача.

Торес откри резултата на „Стамфорд бридж“ в 27-ата минута, но само няколко по-късно трябваше да се прибере в съблекалните преждевременно след грубо нарушение срещу Марк Гоуър. Реферът на двубоя Майк Дийн не се поколеба да покаже директен червен картон и да остави домакините с човек по-малко още в 39-ата минута.

Въпреки числено намаления си състав, възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш не оставиха съмнение в превъзходството си и в крайна сметка се наложиха с 4:1.

Рамиреш покачи на 2:0 с точно изпълнение в 36-ата минута, а 14 минути преди края, отново той реши всичко, правейки 3:0. В оставащите моменти до последния съдийски сигнал, гостите имаха сили само да върнат едно от попаденията, а Дидие Дрогба оформи крайното 4:1 в полза на Челси.

szólj hozzá: C4-1S