Кардиф и Съндърланд завършиха наравно 2:2 в мач от 19-тия кръг на Прмиършип. Тимът от Уелс обаче със сигурност може да съжалява много за пропуснатата победа, след като водеше с 2:0 до 83-та минута, но допусна изравняване след два късни гола.

Резултатът бе открит още в 6-та минута, когато Джордън Мъч с евъзползва от пас на Фрейзър Кембъл в наказателното поле и с перфектен удар във вътрешната страна на дясната греда вкара за 1:0.

Вторият гол в мача отново падна след комбинация между Мъч и Кембъл, но този път с разменени роли. Мъч подаде добре към Кембъл, който вкара прецизно за 2:0.

Съндърланд се върна в мача в 83-та минута. Емануеле Джакерини центрира перфектно за Стивън Флетчър, който пое по великолепен начин и с точен шут вкара за 1:2

В добавеното време на мача Съндърланд стигна до ценната точка след фантастичен гол на Джак Колбек, който засече центриране от въздуха в наказателното поле.

В класирането Кардиф е на 16-то място с 18 точки, докато Съндърланд е на 20-та позиция с 14.