Съндърланд излезе от зоната на изпадащите за първи път от доста време насам. "Черните котки" продължиха хубавата си серия и сега "минаха път" и на прекия си конкурент за оцеляване Кардиф Сити.

На своя стадион те победиха с 4:0, а гостите имаха сериозни претенции към рефера Фил Дауд.

Иначе преди почивката Съднърланд поведе с гол на Конър Уикъм в 26-ата минута, но точно преди края на първата част дойде и най-спорната ситуация в двубоя.

Тогава Хуан Кала задържа Конър Уикъм пред наказателното поле, но футболистът на домакините продължи атаката. Впоследствие от нея не излезе нищо, а реферът даде дузпа и изгони играча на Кардиф.

Това предизвика сериозни протести на уелския тим, но Дауд остана непоколебим. Зад топката застана Фабио Борини, който донесе успеха срещу Челси и сега направи 2:0.

След почивката обезверените гости инкасираха нови две попадения. Те паднаха в заключителния четвърт час.

Първо в 76-ата минута Емануеле Джакерини беше изведен на стрелкова позиция от Фабио Борини и без проблеми наниза за 3:0.

В 86-ата Конър Уикъм вкара за крайното 4:0, след като беше точен с глава след центриране от корнер.

Така "черните котки" събраха 32 точки и минаха над чертата, с равен актив с последния под нея Норич, но с по-добра голова разлика. Кардиф пък пропадна до дъното с 30 точки.