Саутхемптън изигра Манчестър Юнайтед като гост и с късен гол стигна до равенство 1:1 в мач от 8-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи“ водеха в резултата до 89-ата минута, когато след центриране от корнер Деян Ловрен попари домакините с щастлив изравнителен гол.

Шампионите на Англия бяха излезли в доста офанзивен състав за домакинството, което трябваше да затвърди добрите впечатления при обрата срещу Съндърланд (2:1) в предишния кръг. Атакуващата мощ на манчестърци будеше респект с присъствието на Уейн Рууни, Робин ван Перси, Луиш Нани и голямата надежда Аднан Янузай.

Саутхемптън пък още в 9-ата минута показа, че ще се опита да прекъсне серията си от 13 мача без победа на „Олд Трафорд“. Джей Родригес стреля опасно с глава, но нямаше късмет да намери рамката.

Юнайтед обаче постепенно взе нещата под свой контрол и логичното се случи в 26-ата минута. Майкъл Карик с изненадващ пас по трева изведе Уейн Рууни сам срещу вратаря, но Артур Боруц се справи с техничния му удар. Ван Перси обаче се ориентира бързо и първи стигна до топката, след което я прати в мрежата въпреки отчаяния шпагат на бранител в черно и бяло.

Втората част не се разви кой знае колко по-различно, като Юнайтед методично обсаждаше вратата на противника. В 63-ата минута изглеждаше така сякаш „червените дяволи“ ще стигнат до втори гол, но ударът с глава на Робин ван Перси рикошира в напречната греда.

Мениджърът Дейвид Мойс очевидно не бе доволен от крехкия аванс и замени Маруан Фелаини, за да вкара Дани Уелбек.

Тъкмо когато минималният успех обаче изглеждаше почти сигурен, Саутхемптън стигна до корнер вдясно от вратата на Давид Де Хеа. Центрирането бе насочено към далечната греда, където куп играчи се разминаха с топката, която удари Ловрен в опорния му десен крак. Кълбото премина през краката на негов съотборник, продължи и през краката на Де Хеа, за да спре в мрежата и да донесе точката.

Така Саутхемптън запази четвъртото си място с 15 точки, докато Юнайтед остана 8-и с 11.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

Равенството означаваше, че изоставането на шампионите спрямо лидера Арсенал се увеличава, тъй като лондончани опукаха Норич Сити с 4:1 в своя мач от кръга. Джак Уилшър откри в 18-ата минута, а след почивката Месут Йозил заби дебютните си голове във Висшата лига. Първо в 58-ата минута германецът удвои преднината, а 30 по-късно оформи крайният резултат. Третото попадение за „топчиите“ пък бе на превръщащият се в дежурен голмайстор Аарън Рамзи и дойде в 83-ата минута. Джони Хоусън пък спаси честта на гостите, като разстреля Шчесни в 70-ата.

С успеха Арсенал събра 19 точки на върха в класирането, с две повече от Ливърпул и Челси.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА АРСЕНАЛ - ТУК!

„Сините“ пък се намърдаха на втората позиция, след като победиха новака Кардиф Сити с 4:1. Еден Азар наниза първия и последния гол във вратата на уелсците, които доста изненадващо откриха в 10-ата минута чрез Джордан Мъч. Самуел Ето'о пък вкара първото си попадение за лондончани за 2:1 в 66-ата, а не след дълго Оскар успокои страстите.

Двадесет минути преди края на мача мениджърът на Челси Жозе Моуриньо бе пратен на трибуните от главния съдия Антъни Тейлър, след като португалецът почти през целия мач критикуваше решенията на арбитъра.