Даниел Стъридж донесе победата на Англия над Дания с 1:0 на "Уембли", в контролна среща.

Стъридж се разписа в 82-та минута, като за третото му попадение с националния екип асистира резервата Адам Лалана.

ВИДЕО С ГОЛА

Рой Ходжсън пусна като титуляри петима футболисти на Ливърпул, но от другата страна - в защитата на Дания, бе техният съотборник Даниел Агер, и той действаше безотказно.

Англия владееше повече топката през първото полувреме, но чак през второто успя да стигне до чисти голови ситуации.

Петер Анкерсен след почивката за малко да си вкара автогол, след като засече центриране на Ашли Коул. Каспер Шмайхел пък бе блестящ в рамката на датчаните, и отказа Стъридж.

Мортен Расмусен пропиля златен шанс за гостите, след като излезе сам срещу Джо Харт, но стражът го спря.

В края Стъридж и Дани Уелбек пропуснаха отново, пред Шмайхел.

Чак в 82-та минута, когато нещата отиваха към нулево реми, Стъридж успя да засече центрирането на Лалана, и да донесе успеха на Англия.