Отборът на Ливърпул допусна пета загуба от началото на сезона във Висшата лига. Въпреки лъчът надежда за „червените” фенове след успеха над Челси с 2:0 преди седмица, мърсисайдци набързо заличиха добрите впечатления с равенство в Уигън в сряда и загуба днес от Стоук Сити.

При визитата си на „Британия стейдиъм”, възпитаниците на Рой Ходжсън отстъпиха с 0:2, а точни за домакините бяха Рикардо Фулър и Кенуейн Джоунс през второто полувреме. Гостите приключиха двубоя и с човек по-малко след втори жълт картон на Лукас Леива. Бразилецът, който изигра отличен мач срещу Челси бе изгонен в даденото от съдията Марк Холси продължение.

Така Ливърпул пропусна отлична възможност да се доближи на три точки до заветното четвърто място във временното подреждане, което се заема от Манчестър Сити. Загубата смъкна тима на Ливърпул на 11-ото място.