Манчестър Сити и Милан стартираха ударно приятелския турнир „Ауди Къп“, чийто домакин е Байерн Мюнхен. Двата гранда сътвориха леко озадачаващо първо полувреме, в което паднаха всичките 8 гола в мача. „Гражданите“ поведоха с 5:0 до 35-ата минута, но до края „росонерите“ върнаха три, а резултатът се запази и след последния съдийски сигнал.

Без Марио Балотели, Рикардо Монтоливо, Матиа де Шилио, Филип Мексес и Даниеле Бонера италианците излязоха в доста експериментален състав, като защитата им бе тотално прекроена. За Сити пък дебют направи Стеван Йоветич, който дори попадна сред стартовите единадесет.

Само три минути бяха необходими на тима, воден от Мануел Пелегрини да открие резултата. Хесус Навас центрира отдясно, Йоветич отклони топката зад себе си, където Давид Силва от близко разстояние лесно опъна мрежата зад Марко Амелия.

Скоро след попадението Йоветич можеше да се разпише, но мощният му удар по тревата прелетя точно до далечната греда.

Превъзходството на англичаните бе убийствено почти през цялото време и в 19-ата минута Майка Ричардс успя да се измъкне зад крайно неубедителното каре от защитници в бяло. Десният бранител имаше цялото време на света да нагласи топката на удобния си крак и да стреля по диагонала, но Амелия Спаси. Ричардс обаче първи стигна до отскочилата топка и я вкара за 2:0.

Катастрофата за Милан продължи с пълна сила. В 22-ата минута Йоветич и Александър Коларов размениха подавания отляво, а при последното черногорецът изведе сърбина на добра позиция за изстрел и бранителят мушна топката до далечната греда – 3:0.

Един Джеко съвсем влоши вечерта за Масимилиано Алегри, след като в 33-ата и 36-ата добави нови два гола. Босненецът първо засече центриране по тревата на Хесус Навас от десния фланг, а след това с уникално акробатично изпълнение прати топката до дясната греда.

Ел Шаарави успя да върне едно попадение буквално в ответната атака и то с първия точен удар за Милан. Хави Гарсия сбърка и позволи на младия италиански национал да му отнеме топката, след което Фараона навлезе в наказателното поле и с лек, но точен шут по диагонала в долния десен ъгъл намали.

120 секунди по-късно Ел Шаарави пък се възползва от чудесен авантаж на съдията, за да намали до 2:5. 18-годишният Андреа Петаня бе повален в наказателното поле, но Ел Шаарави успя да стигне до топката много бързо, преодоля Харт и стреля в празната врата.

Две минути преди края самият Петаня пък вкара третия гол за своя тим, след като дълго подаване хвана неподготвен Джолиън Лескът, а италианецът мушна кълбото между краката на Джо Харт.

През втората част положенията за гол понамаляха, като Кевин-Принс Боатенг получи чудесен шанс да съкрати изоставането на тима си още повече, но Харт с чудесна намеса отрази шута му от около 10-12 метра. В 79-ата минута резервата Алваро Негредо пък бе близо да вкара 6-и гол във вратата на Милан, ала шутът му от 22 метра срещна гредата зад влезлият на смяна Габриел.

Така Манчестър Сити ще играе на финала във турнира срещу победителя от мача между Байерн Мюнхен и Сао Пауло.