Манчестър Сити победи с 4:3 у дома Уулвърхемптън и излезе начело в класирането на Висшата лига.

Гражданите събраха 45 точки и задминаха градския си съперник Манчестър Юнайтед. Червените дяволи са с 44 точки, но имат да изиграят цели 3 мача повече от тима на Роберто Манчини и остават фаворит за титлата.

Уулвс поведе изненадващо на Сити ъв Манчестър с гол на Ненад Милияш в 12-ата минута, но небесносините реагираха като ужилени и вкараха 4 поредни гола за 4:1.

По едно попадение за домакините отбелязаха братята Коло и Яя Туре в 40-ата и 54-ата минути, а Карлос Тевес заби 2 гола в 49-ата и 66-ата минути.

В този момент тимът на Манчестър Сити обаче се отпусна и вълците вкараха още два гола – чрез Кевин Дойл от дузпа в 68-ата и Роналд Зубар в 86-ата минута.

Дебют за Манчестър Сити направи купеният от Волфсбург босненски нападател Един Дзеко, който игра цял мач, но не успя да се разпише.