Челси победи Ливърпул като гост с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Головете реализираха Демба Ба и Вилиан.

Първият удар към вратата дойде от страна на Челси. Коул стреля извън наказателното поле, а Миньоле изби. В 15-ата минута Луис Суарес стреля встрани от вратата. Челси се отбраняваше добре, а също така и правеше доста добри контраатаки.

В 38-ата минута топката се удари в ръката на Фланаган в наказателното поле, но Аткинсън не отсъди дузпа. В следващата минута Коутиньо пробва рефлекса на Шварцер, но той улови уверено.

В 41-ата минута Суарес пробва мерника си от 20 метра, добър удар, но встрани от вратата.

В добавеното време на първата част Демба Ба откри резултата. Нападателят се възползва от груба грешка на капитана на Ливърпул Стивън Джерард, напредна в половината на домакините и пусна топката между краката на Симон Миньоле, откривайки резултата.

източник: БГНЕС/Gulliver/Getty Images

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо спази обещанието си и пусна голяма част от резервните си футболисти в решаващия сблъсък срещу Ливърпул от 36-я кръг на Премиършип на стадион „Анфийлд“.

През втората част дойде и претенция за дузпа от страна на домакините. В 51-ата минута Калас спря пробива на Стърлинг, но Аткинсън отново замълча. В 62-ата минута Шюрле пробва мерника си с доста добър плътен удар, но Миньоле се намеси добре и изби.

До края на двубоя Ливърпул не съумя да отбележи и Челси взе успеха. Ливърпул все още е лидер с 80 точки, а Челси е втори с 78 точки.

Ливърпул – Челси 0:2

Ливърпул: Симон Миньоле, Глен Джонсън, Джон Фланаган, Мартин Шкъртел, Мамаду Сакхо, Стивън Джерард, Джо Алън, Лукас Лейва, Филипе Коутиньо, Рахийм Стърлинг, Луис Суарес.

Челси: Марк Шварцър, Сесар Аспиликуета, Бранислав Иванович, Томас Калас, Ашли Коул, Франк Лампард, Джон Оби Микел, Неманя Матич, Мохамед Салах, Демба Ба, Андре Шюрле.