След като само преди дни Ливърпул завърши 2:2 при гостуването си на Арсенал, мърсисайдци повториха упражнението при визитата си на шампиона Манчестър Сити. Играчите на Брендън Роджърс осъществиха пълен обрат срещу "гражданите" само за да изпуснат трите точки заради поредната грешка на вратаря Хосе Рейна от началото сезона.

Един Джеко изведе домакините напред през първата част, но още до почивката Даниел Стъридж върна Ливърпул в играта, а след нея капитанът Стивън Джерард със страхотен гол от дистанция изведе тима си напред. Малко след това Рейна излезе да пресреща Агуеро извън наказателното поле, а аржентинецът по уникален начин намери очертанията на опразнената врата.

Доста изненадващо на „Етихад“ първите минути безусловно бяха белязани с огромно предимство на Ливърпул. „Червените“ използваха всяка възможна ситуация, за да стрелят към вратата на Джо Харт. Луис Суарес и Даниел Стъридж бяха най-усърдни в това отношение, като тъкмо те взаимодействаха интересно в 20-ата минута. Англичанинът нахлу отляво в наказателното поле и върна чудесно към Суарес, който чакаше малко пред дузпата, но ударът на уругваеца бе потресаващо слаб и почти прати топката в тъч.

В 23-ата минута обаче „гражданите“ бяха тези, които отпразнуваха откриването на резултата. Страхотен пас на Давид Силва изведе сам Джеймс Милнър отляво, а той центрира по конец към Един Джеко, който отблизо разпечата Рейна.

Мърсисайдци не се отчаяха и отново притиснаха съперника си. Усилията им се увенчаха с успех в 29-ата, когато след многоходова акция Джерард остави топката за Стъридж, а новото попълнение с плътен удар от 25 метра я заби в долния ляв ъгъл на Харт. Суарес можеше да направи пълен обрат в края на полувремето, но вратарят на домакините отрази изстрела му.

След почивката сценарият се повтори напълно – Ливърпул имаше смазващо предимство, а положенията се редяха едно след друго пред вратата на Харт. Стюърт Даунинг можеше да отбележи с глава, но прати топката над гредата.

В 73-ата Стивън Джерард напомни за най-добрите си години. Капитанът пое една избита топка на около 27-28 метра от вратата и със страховито воле я запрати към долния десен ъгъл. Харт се разпъна докрай, но не успя да предотврати гола – 2:1 за гостите.

В този момент мениджърът на „червените“ Брендън Роджърс реши да направи рокада в защитното си каре, като извади Хосе Енрике и пусна Мартин Шкъртел. Досущ като първия мач за първенство, словенецът пак се оказа замесен в изравнителния гол за Сити. В 78-ата Гарет Бари хвърли дълъг пас към Агуеро, а Шкъртел и Рейна не се разбраха и аржентинецът им измъкна топката. Испанският вратар продължи да го гони извън наказателното поле, а на 7-8 метра от аутлинията дребничкият нападател някак успя да завърти кълбото право до лявата греда.

Ливърпул можеше и да си тръгне с трите точки, но в края на мача Харт се намеси решително при поредния удар на Стъридж. Нападателят успя да промуши топката покрай двама бранители, но бившият му съотборник с върха на пръстите си я изби встрани.

Manchester City vs Liverpool 2:2 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410

Така Манчестър Сити увеличи на 9 точки изоставането си от лидера Манчестър Юнайтед, който има 62 в актива си. Ливърпул пък е 7-и с 36, на 5 зад Арсенал и 6 от градския съперник Евертън.