Рединг - Суонзи е мачът, който ще определи третият нов участник във Висшата лига. Това стана ясно, след като във втория полуфинален сблъсък Рединг победи като гост Кардиф с 3:0 и по този начин си осигури участие в решителния мач на “Уембли”.

В първия мач между двата отбора голове не паднаха, но в реванша гостите от Рединг бяха безпощадни към своя съперник.

Шейн Лонг откри резултата в 28-а минута, а отново той удвои преднината от дузпа в края на първото полувреме. Крайното 3:0 пък оформи Джоби МакАнъф в 84-а минута.

В понеделник пък Суонзи отстрани Нотингам след общ резултат 3:1. Финалът, който ще определи последният участник във Висшата лига през следващия сезон, ще се играе на 30 май на “Уембли”.

szólj hozzá: C0-1R
szólj hozzá: C0-2R
szólj hozzá: C0-3R