Манчестър Юнайтед постигна първа победа в Лига Европа. „Червените дяволи“ надиграха Аякс с 2:0 като гост в първия мач от 1/16-финалите на надпреварата. Двете попадения за английския шампион реализираха Ашли Йънг и Хавиер Ернандес.

Българският нападател Димитър Бербатов не пътува с тима за Холандия, а причината, която изтъкна Сър Алекс Фъргюсън, е контузия.

Според статистиката, футболистите на шотландеца са играли за последно във втория по значимост европейски турнир преди 15 години - Купата на УЕФА през сезон 1995/96. Тогава Манчестър Юнайтед участва на 1/32-финал и претърпява поражение Ротор след 0:0 в първия мач и 2:2 във втория.

През първото полувреме Аякс имаше чудесна възможност да открие резултата. В 32-та минута Давид де Хеа спаси своя тим след мощен удар отдалеч на Сием де Йонг. Но през второто полувреме „червените дяволи“ категорично надиграха своя съперник.

В 59-та минута на срещата, Нани центрира отдясно в наказателното поле, Ашли Йънг овладя топката и по земя я прати в мрежата на холандците.

Крайното 2:0 оформи Хавиер Ернандес, който след двойно подаване с Уейн Рууни, реализира.

szólj hozzá: Ajax 0-1 MU
szólj hozzá: Chicharito: Ajax v Man Utd 0:2

В другия мач, който се игра в Холандия, AЗ Aлкмаар победи Андерлехт с минималното 1:0. единственото попадение в срещата реализира Адам Маер в 35-та минута.