Отборът на Арсенал постигна нова изразителна победа в контролите от предсезонната си поготовка. Момчетата на Арсен Венгер записаха победа със 7:1 над сборна формация на Виетнам.

Припомняме, че само преди дни английският тим победи със 7:0 Индонезия.

Головото шоу започна още в 6-ата минута, когато Оливие Жиру се възползва от хубава ситуация и направи 1:0. Същият футболист отбеляза още 2 гола до края на полувремето и на практика записа хеттрик в мача. Жиру се разписа последователно в 44-ата минута и в 45-ата минута.

източник: Gulliver/Getty Images

С подновяването на играта, в 46-ата минута, Алекс Окслейд-Чембърлейн добави още един гол в сметката на тима – 4:0.

В 57-ата минута младото дарование на „артилеристите“ Чуба Акпом направи 5:0, а 2 минути по-късно същият играч увеличи аванса на своите на 6:0. Игнаси Микел, който се появи на терена като резерва, направи 7:0.

Почетното попадение за Виетнам бе дело на Тран Ман Дънг в 78-ата минута. Минута преди края на редовното време, Виетнам остана с човек по-малко, след като Нгуйен получи директен червен картон.

Стартов състав на Арсенал: Шчесни, Дженкинсън, Саня, Кошчиелни, Гибс, Росицки, Окслейд-Чембърлейн, Гнабри, Жиру и Подолски