„Същата стара история” – така определиха медиите в Англия поредната загуба на техен национален отбор срещу Германия. Този път Бундестимът победи любимия си съперник на Световното първенство за юноши до 17 години, което се провежда в Мексико.

В мач от 1/4-финалите немците победиха Англия с 3:2 и така след петата си поредна победа на турнира се класираха за полуфиналите и изпратиха младите албионци към вкъщи.

Над всички в мача бе младата звезда на Байер Леверкузен Самед Йесил, който неслучайно е обект на интерес от страна на Арсенал.

Йесил откри резултата в 7-а минута, а в 53-а вкара за 3:0. Между двата му гола Айхан вкара втория гол в мача. Комфортната преднина доведе до отпускане в играта на Бундестима и Англия успя да намали чрез Магри от дузпа в 57-а минута и Хоуп в 83-а. В последните минути обаче немците не позволиха да се стигне до изравняване и заслужено намериха място на полуфиналите, където ще срещнат Франция или домакина Мексико.