Отборът на Манчестър Сити не показа никаква милост срещу гостуващия на „Итихад“ тим на Тотнъм. След изненадващата загуба в миналия кръг от последния в класирането Съндърланд, днес възпитаниците на Мануел Пелегрини бяха повече от безупречни и отнесоха лонаондчани с 6:0. Мнозина специалисти на Острова определят Тотнъм като основен кандидат за място в Топ 4, а някои дори смятат „шпорите“ като един от претендентите за титлата в Англия.

Тимът на Андре Вилаш Боаш бе далеч от най-доброто си лице, като 0:6 бе най-малкото, с което можеха да си тръгнат лондончани. Освен петте гола, домакините пропуснаха още куп положения, а Самир Насри удари и напречния стълб през второто полувреме.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА И ВСИЧКИ ГОЛОВЕ!

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за „гражданите“. Още в 13-ата секунда Хесус Навас бе в прегръдките на своите съотборници, след като откри резултата. В 34-ата минута защитникът Сандро си реализира нелеп автогол, а до почивката Серхио Агуеро предреши крайния изход на мача, вкарвайки трети гол във вратата на Тотнъм.

Въпреки сериозната си преднина, домакините продължиха да диктуват темпото и през втората част, а помен от добрата игра на „шпорите“ от началото на сезона, почти нямаше. Отново Серхио Агуеро се разписа на празна врата след асистенция на Яя Туре само пет минути след подновяването на играта. Пет по-късно Алваро Негредо също записа името си сред голмайсторите. Това обаче не бе всичко. В продължението на срещата Хесус Навас вкара втория си гол в срещата, с което оформи и срамния за Тотнъм резултат. Навас се разписа след близо 60-метров пас на Джеймс Милнър и много слаба проява на Ян Вертонген в отбрана.

Така след категоричния си и безкомпромисен успех, Манчестър Сити скочи с няколко места във временното подреждане, изпреварвайки именно днешния си съперник. Момчетата на Пелегрини събраха актив то 22 точки и вече заемат 4-ото място в класирането. Тотнъм е девети с две точки по-малко.

По-късно тази вечер е мачът между Кардиф и Манчестър Юнайтед, а утре един срещу друг излизат тимовете на УБА и Астън Вила.