Манчестър Сити записа поредна убедителна домакинска победа, след като се наложи с 4:2 срещу Кардиф в мач от 22-я кръг на Премиършип. По този начин „гражданите“ остават на второ място на една точка зад лидера Арсенал.

Манчестър Сити продължи да впечатлява с внушителната си атака и мина кота 100 голове за сезона във всички състезания. Автор на стотното попадение за „гражданите“ бе Един Джеко. 66 от головете на Манчестър Сити са в 17-те домакински мача на отбора.

Манчестър Сити поведе в 13-та минута, когато Давид Силва подаде към Джеко, който стреля, а топката премина гол линията. Попадението бе зачетено благодарение на новата видео технология, която въведоха в английското първенство.

Домакините продължиха да играят силно и в 19-та минута Негредо бе близо до това да се разпише, но ударът му бе отразен от Маршал. Четири минути по-късно Сабалета подаде към Негредо, който направи нов пропуск пред вратата на Кардиф.

Кардиф успя да изравни резултата в 30-та минута, когато Мартин Демикелис изпусна Нуун и той успя да вкара за 1:1.

„Гражданите“ успяха отново да излезат напред в резултата в 33-та минута, когато точен бе Хесус Навас.

Манчестър Сити реализира трети гол в 76-та минута, когато след бърза контра атака Агуеро и Туре направи двойно подаване, след което последният прати топката във вратата на Маршал.

Домакините вкараха четвърти гол в 79-та минута, когато Яя Туре върна жеста на Серхио Агуеро и го намери с прецизен пас, а аржентинецът не пропусна да се разпише.

Кардиф направи малко по-почетна загубата си след гол на Фрейзър Кембъл във втората минута на добавеното време на срещата.

Така Манчестър Сити събра актив от 50 точки, докато Арсенал има 51. Кардиф остана на последната двадесета позиция с 18 точки.

Нюкасъл победи с 3:1 като гост Уест Хем, докато Кристъл Палас постигна много важна домакинска победа с 1:0 срещу Сток Сити. Норич се наложи с 1:0 срещу Хъл Сити.