Майкъл Оуен заби своя 150-и гол в английската Висша лига при загубата на неговия Стоук Сити с 1:3 като гост на Суонзи Сити.

Оуен влезе в игра в 85-ата минута при резултат 0:3, а в 92-ата отбеляза почетното попадение за грънчарите, което се оказа под юбилеен номер за 33-годишния нападател.

Така бившата звезда на Ливърпул, Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед стана едва 7-ият футболист, достигнал до бройката от 150 гола във Висшата лига.

За първи път Майкъл Оуен опъва противниковата мрежа през май 1997 година, когато е едва 17-годишен.

Интересен факт е и че Оуен не се беше разписвал в първенството на Англия от 22 май 2011-а насам, когато бившият носител на Златната топка отбеляза четвъртото попадение за Манчестър Юнайтед при домакинската победа с 4:2 над Блекпул.