Ливърпул победи Кардиф като гост с 6:3 във вълнуващ мач от 31-ия кръг на Висшата лига и запази втората си позиция след лидера Челси.

Домакините от Уелс започнаха вихрено двубоя и в 9-ата минута вече водеха след попадение на Джордън Мъч. Джо Алън сбърка при изнасянето на топката, Фрейзър Кембъл отне, а миг по-късно асистира на Мъч за старта на головата вихрушка.

Седем минути по-късно резултатът вече беше ревен, след като Глен Джонсън разсече отбраната на Крадиф с добър пас към Суарес, който пък бе безгрешен от удобната позиция на 10-ина метра пред вратаря Дейвид Маршал.

Феновете на домакините обаче отново избухнаха в аплодисменти в 25-ата минута. Фрейзър Кембъл даде нов аванс на своя отбор след солова акция.

Шкъртел изкупи вината си четири минути преди почивката с нов изравнителен гол за Ливърпул. Той засече центриране на Коутиньо в малкото наказателно поле и не остави шансове на Маршал - 2:2.

Въпреки четирите гола, второто полувреме бе още по-резултатно.

Ново добро взаимодействие между Коутиньо и Шкъртел в 54-ата минута доведе мача да пълен обрат, а след точно час игра и Луис Суарес вкара втория си гол в двубоя, правейки аванса на Ливърпул значителен.

Даниел Стъридж, който даде асистенцията на Суарес за второто му попадение, също успя да се разпише в 75-ата минута. Глен Джонсън хвърли далечен пас към уругвайския нападател на "мърсисайдци", който овладя топката елегантно и изчака своя партньор в атаката, за да му я поднесе миг по-късно за лесен гол.

Две минути преди изтичането на редовното време Джордън Мъч също вкара втори гол, за да направи загубата на своя тим по-почтена.

Ливърпул обаче отново стигна до три гола аванс, защото Луис Суарес оформи своя хеттрик в шестата минута от продълженията. Уругваецът остана сам срещу Маршал след пас на Шкъртел и вкара 28-ия си гол от началото на сезона във Висшата лига.