Отборът на Ливърпул изравни постижението си за най-изразителна победа през този сезон във Висшата лига, разбирайки гостуващия Суонси Сити с 5:0. След двата си безобразни мача срещу Уест Бромич Албиън и Зенит Санкт Петербург в Лига Европа, днес възпитаниците на Брендън Роджърс показаха феноменална игра и напълно заслужено взеха трите точки. Това бе първа победа за Ливърпул над уелския тим във Висшата лига, а петте гола бяха отбелязани от петима различни футболисти. Резултатът бе открит от Стивън Джерард от дузпа, Фелипе Коутиньо, който направи пълния си дебют за мърсисайдци, покачи на 2:0, а останалите три попадения бяха дело на Хосе Енрике, Луис Суарес и Даниел Стъридж.

Мениджърът на гостите Михаел Лаудруп гласува доверие на интересен състав, давайки почивка на редица свои титуляри предвид предстоящия финал за „лебедите“ в турнира за Купата на Лигата. Това определено се отрази върху играта на гостите, които бяха абсолютно безпомощни срещу своя противник от първата до последната минута.

Домакините предложиха една от най-добрите си продукции през този сезон, отправяйки близо 40 удара към противниковата врата. От своя страна Суонси успя да застраши само веднъж Пепе Рейна, но испанецът отрази изстрела.

Резултатът в мача бе открит от капитана Стивън Джерард, който този път, за разлика от мача с УБА, бе точен от бялата точка. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Луис Суарес, който изигра поредния си силен двубой за мърсисайдци. Любопитно е да се отбележи, че главният рефер Хауърд Уеб отсъди дузпата след сигнал на своя асистент.

Веднага след подновяването на играта през втората час, още в първата си атака, Ливърпул удвои своята преднина, а голът бе дело на Коутиньо. След пас на Джерард, бразилецът напредна добре и с удар от границата на наказателното поле преодоля вратаря Ворм.

Само четири минути по-късно домакините организираха поредната си образцова атака отляво, в която дейно участие взеха Даниел Стъридж и Хосе Енрике. След размяна на няколко паса между двамата, Енрике се озова на стрелкова позиция и прати топката под гредата за 3:0.

В 56-ата минута Луис Суарес отбеляза 18-ия си гол за Ливърпул във Висшата лига през този сезон, доближавайки се само на един от лидера в голмайсторската листа Робин Ван Перси. Крайното 5:0 оформи Даниел Стъридж от дузпа, отсъдена за явна игра с ръка в наказателното поле на Суонси.

Ливърпул доигра мача с десет човека, след като появилият се като смяна Фабио Борини падна нелепо и извади рамото си, а Роджърс бе извършил трите си промени в мача.

С победата Ливърпул изпревари именно Суонси и Уест Бромич във временното класиране и вече се намира на седмо място.

szólj hozzá: Liverpool vs Swansea City 5:0 MATCH HIGHLIGHT