Ливърпул постигна много важна победа с 1:0 като домакин срещу Фулъм в отложен мач от 18-я кръг на Премиършип. Това е втора поредна победа за мърсисайдци, откакто Кени Далглиш се завърна на мениджърския пост в клуба.

Мачът започна силно за домакините, които вкараха гол още в 6-та минута чрез Фернандо Торес, но той бе отменен заради несъществуваща засада.

В 10-та минута, когато Мартин Кели центрира в наказателното поле на Фулъм, където Мейрелеш засече топката с глава, но Стокдейл демонстрира своя рефлекс и спаси.

До края на полувреме домакините имаха надмощие, но сериозни пропуски направи Фернандо Торес.

Началото на второто полувреме бе отлично за мърсисайдци, които поведоха в 52-та минута, когато Джон Пентсил не успя да изчисти топката след удар в гредата на Фенандо Торес и в последвалото разбъркване прати топката в собствената си врата.

В последните минути на мача Фулъм можеше да стигне до изравнителен гол, но на два три пъти Рейна показа добър рефлекс и спаси вратата си от попадение.

С тази победа Ливърпул се изкачи на седма позиция с актив от 32 точки, а Фулъм остава на петнадесето място с 26 точки.

szólj hozzá: Li1-0Fu[matchhighlight.com]wmv