Олдъм не успя да сътвори ново чудо в турнира за ФА Къп и отстъпи с 1:3 от Евертън в преиграването на мача помежду им от петия кръг. В първата среща третодивизионният тим се добра до 2:2 на свой терен, но на „Гудисън Парк“ домакините бързо предрешиха изхода на двубоя.

Още в 15-ата минута белгийското крило Кевин Миралас откри резултата с хубав удар от 15-ина метра, който мина до лявата греда.

В 34-ата ситуацията са гостите се влоши още повече, след като Евертън стигна до дузпа. Лейтън Бейнс остана спокоен и стреля точно за 2:0.

Около четвърт час след почивката „карамелите“ решиха всичко с трето попадение във вратата на Дийн Бузанис. Нисичкият Леон Осман успя да се разпише с глава след центриране на Стивън Пиенаар от левия фланг.

Все пак две минути по-късно – в 64-ата – Олдъм стигна до почетно попадение на Матю Смитс. Резервата засече с глава центриране на Джонатан Граундс.

Everton vs Oldham Athletic Goals by goalsandsoccer

Така Евертън достигна четвъртфиналите за ФА Къп, където ги чака друг тим от елита – Уигън Атлетик.