Отборът на Астън Вила продължи със слабото си представяне като домакин през този сезон, след като изпусна победата срещу гостуващия Евертън. Двата тима поделиха точките на „Вила парк“ при резултат 1:1.

Цял мач за домакините от Вила записа българският национал Стилиян Петров, а новопривлеченият нападател Роби Кийн направи официалния си дебют за бирмингамци. Ирландецът се появи на терена като резерва в 81-ата минута, заменяйки Уорнък.

През първото полувреме двата тима не успяха да открият резултата, въпреки че шансове за това не липсваха. Все пак в 56-ата минута, звездата на домакините Дарън Бент намери верния път към гола след пас на Стивън Айрлънд. Резервата Виктор Аничебе обаче бе точен в 69-ата минута, за да доведе нещата до 1:1, което се оказа и крайния резултат в мача.

Във временното класиране Астън Вила заема 12-ото място, докато „карамелите“ са две места по-напред – десети.

szólj hozzá: cvl1-1gva[Matchhighlight.com]