Шинджи Кагава вкара своя дебютен гол за Манчестър Юнайтед, с който донесе Шевролет Чайна Къп след победа с 1:0 над Шанхай Шенхуа. Японският национал бе определен и за най-добър в мача, в който Димитър Бербатов така и не се появи на терена.

Шенхуа пък игра без двете си големи звезди Дидие Дрогба и Никола Анелка.

„Червените дяволи“ имаха възможност да открият резултата в 25-ата минута, когато Андерсон копна топката към другото ново попълнение Ник Пауъл. Англичанинът укроти топката в наказателното поле, но ударът му с левия крак премина встрани от вратата.

Малко по-късно Кагава бе изпуснат от полузащитата на китайците и намери добре Федерико Македа, но италианецът не успя да преодолее вратаря Шенгджионг Кю.

През второто полувреме Юнайтед продължи да доминира и Бебе, който замени Пауъл на почивката, стреля силно по тревата, но Кю отново спаси.

В крайна сметка играчите на сър Алекс Фъргюсън успяха да отбележат в 68-ата минута, когато Бебе елиминира защитник от ляво и пусна към Кагава, чийто удар рикошира в бранител, преди да влети в мрежата.