С хеттрик на голямата си звезда Луис Суарес Ливърпул разби с 4:1 гостуващия Уест Бромич и по този начин си отмъсти за двете поражения във Висшата лига от миналия сезон (с 0:3 и 0:2). Двубоят от 9-ия кръг премина изцяло под диктовката на мърсисайдци, които не позволиха на Арсенал да увеличи разликата помежду им и тя остана 2 точки.

Атакуващото дуо между Суарес и Даниел Стъридж отново не подведе мениджъра Брендън Роджърс и прекъсна серията от три поредни мача без поражение за „дроздовете“.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Още в 12-ата минута „червените“ материализираха началния си натиск след брилянтна солова акция на Суарес. Уругваецът получи топката пред наказателното поле, обърна се и тръгна да пробива. Нападателят прокара топката между краката на съперник и излезе очи в очи с вратаря Боаз Майхил, който нямаше шанс да отрази диагоналния му удар в долния десен ъгъл – 1:0.

Много скоро след това преднината на домакините набъбна. В 17-ата минута новото попълнение Али Сисоко направи хубав пробив отляво и центрира зад точката на дузпата, където Суарес с глава някак прати кълбото право под дясната сглобка.

Острието оформи своя хеттрик само 10 минути след почивката, когато Стивън Джерард центрира перфектно от фаул, а южноамериканецът подложи главата си, за да прехвърли Майхил – 3:0.

Уест Бром стигна до почетен гол в 66-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа. Точен от бялата точка бе Джеймс Морисън, но това бе всичко, до което гостите стигнаха.

В 77-ата минута другата половина от нападението на Ливърпул – Даниел Стъридж сложи точка на спора с 8-ия си шампионатен (и девети общо) гол от началото на сезона.

Така Ливърпул поне до утре излиза еднолично на второто място с 20 точки. Уест Бром пък е на 13-а позиция с двойно по-скромен актив.