Феноменален гол на Демба Ба донесе победата на Челси с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед в преиграването на „Стамфорд Бридж“ на четвъртфиналния сблъсък за Купата на Англия. По този начин лондончани се класираха за полуфиналите на турнира, където ще се изправят срещу Манчестър Сити.

Преиграването от четвъртфиналите на най-старата футболна надпревара в историята бе равностоен, като и двата тима не показаха добра игра, което бе очаквано с оглед факта, че имаха мачове от Премиършип само преди два дни.

Мачът започна много лошо за Челси, след като в 22-та минута Ашли Коул получи разтежение и напусна принудително терена, заменен от Райън Бертранд.

източник: Reuters

Първата опасна ситуация бе пред вратата на Манчестър Юнайтед в 30-та минута, когато Еден Азар подаде към Демба Ба, който стреля остро по земя, но Давод де Хеа изби с крак.

Манчестър Юнайтед отговори в 37-та минута с хубав изстрел на Нани от дистанция, след който топката мина встрани от вратата на Петър Чех.

Минута по-късно Азар подаде към Оскар, който стреля отдалеч, но над вратата на Манчестър Юнайтед.

В 41-та минута Хавиер Ернандес стреля опасно от около 30 метра, но Петър Чех успя да избие топката с крак.

Решителният момент в срещата дойде в 49-та минута, когато Хуан Мата намери Демба Ба в наказателното поле на Юнайтед и сенегалският нападател я прати във вратата на Де Хеа със страхотен изстрел от въздуха.

"Червените дяволи" се опитаха да отговорят, като най-доброто положение за тях бе в 62-та минута, когато Хавиер Ернандес стреля с глава от непосредствена близост, но Петър Чех успя с една ръка да избие топката в корнер.

Две минути по-късно Хуан Мата можеше да удвои преднината на Челси, но Де Хеа спаси удара, който бе от твърде малък ъгъл.

Челси бе най-близо до това да вкара втори гол в 67-та минута, когато Еден Азар се озова сам срещу Давид де Хеа, но не успя да уцели опразнения ъгъл на вратата на Манчестър Юнайтед, стреляйки на сантиметри встрани от левия стълб.

Четири минути преди края на мача Робин ван Перси имаше добра възможност да изравни, но стреля изключително неточно от границата на наказателното поле.

Като цяло възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън се представиха посредствено на "Стамфорд Бридж" и Челси заслужено се класира за полуфинала, където ще се изправи срещу Манчестър Сити.

szólj hozzá: Chelsea 1-0 Manchester United Demba Ba