Челси нанесе първа загуба на Манчестър Сити от началото на сезона във Висшата лига. Пред пълните трибуни на „Стамфорд Бридж“ лондончани биха „гражданите“ с 2:1 в последния мач от 15-ия кръг и така завързаха отново борбата за първото място в Англия.

„Небесносните“ започнаха по-добре двубоя и откриха резултата с гол от съблекалнята, но домакините изравниха още преди почивката. Гостите останаха с човек по-малко след почивката, а Франк Лампард от дузпа 10-ина минути преди последния съдийски сигнал донесе успеха за домакините.

Бъдещето на Лампард в Челси продължава да е под сериозна въпросителна в последно време, според английските медии, а днес полузащитникът започна двубоя отново на пейката. Все пак полузащитникът се появи в игра през втората част, реализира победното попадение за своите и успокои изключително много играта им.

Лондончани не можаха да разчитат на Давид Луис, заради наказание, а на неговото място титуляр бе Жозе Босингва. Като централен защитник пък започна Бранислав Иванович.

За Сити резерва бе Самир Насри, който все още не може да се наложи при „небесносините“ след трансфера от Арсенал. Французинът така и не се появи в игра.

Първото попадение в срещата падна във 2-рата минута, когато Серхио Агуеро пусна страхотно извеждащо подаване към Марио Балотели, италианецът се измъкна от засадата напредна в наказателното поле, елиминира Петър Чех и от близо вкара за 1:0.

източник: снимки: Reuters

В 34-та минута обаче Джон Тери намери Даниел Стъридж отляво, нападателят проби и центрира към Раул Мейрелеш, който отблизо разстреля Харт за 1:1. Това бе първи гол за Мейрелеш във Висшата лига, откакто премина при „сините.

Гаел Клиши извърши категорично нарушение срещу Рамирес при поредния пробив на играча на „сините“, и в 57-та минута получи втори жълт картон, за да останат гостите с човек по-малко на терена.

В 82-та минута Даниел Стъридж стреля в наказателното поле към вратата на Харт, а Джолеън Лескът с ръка спря топката. Марк Клатенбърг отсъди дузпа. Влезлият малко по-рано като резерва Франк Лампрд изпълни безкомпромисно и вкара за 2:1.

След загубата, Сити продължава да е лидер във временното подреждане с 38 точки, но вече само на 2 точки пред втория Манчестър Юнайтед и на 7 точки пред третия Челси.