Челси победи Бенфика с 1:0 на „Ещадио де Луш“ в първи мач от четвъртфиналите в Шампионската лига. Домакините имаха повече шансове от „сините“ и бяха по-активният отбор, но въпреки това англичаните успяха да вкарат към края на мача и така да излъжат своя съперник, седмица преди реванша.

Единственият гол падна в 74-та минута, и бе дело на Саломон Калу.

За домакините Жорже Жезус започна с желания от Манчестър Юнайтед Хави Гарсия и Николас Гарсия, а основната заплаха за гостите бе Оскар Кардосо.

Роберто Ди Матео предпочете Фернандо Торес пред Дидие Дрогба като на пейката започна още и Франк Лампард.

През първото полувреме двата отбора създадоха по една по-чиста ситуация, но катo цяло по-активният тим бе този на домакините. Първо в 18-та минута Оскар Кардосо пропусна страхотно положение за Бенфика, а изстрелът му мина покрай страничния стълб на Петър Чех. В 40-та минута пъл Раул Мейрелеш от 24-25 метра шутира много силно по диагонала, но Артур спаси.

Второто полувреме бе много по-интересно от първата част. Освен попадението, гостите удариха и греда, а домакините пък бяха ощетени, след като не получиха дузпа.

Сериозните претенции за 11-метровия наказателен удар не бяха уважени в 60-та минута от главния рефер Паоло Талиавето. Макси Перейра шутира отдясно по нападението на домакините, а от метър разстояние топката среща ръката на Джон Тери в наказателното поле. Въпреки близкото разстояние, ръката на Тери не бе прибрана и спря пътя на топката.

В ответната атака пък Челси удари греда. Петър Чех шутира топката, тя стигна до Хуан Мата почти на границата наказателното поле на домакините, Мата преодоля Артур, но ъгълът вече бе прекалено малък и изстрелът срещна гредата.

Пет минути по-късно Оскар Кардосо пропусна отлична ситуация, след като отблизо стреля с глава, но Петър Чех спаси.

В 75-та минута Челси откри резултата. Фернандо Торес проби страхотно по дясното крило, стигна почти до аут линията, центрира в наказателното поле, където непокритият Саломон Калу засече за 1:0.

До края на двубоя Бенфика опита натиск, създаде положения, но така и не успя да върне попадението.

Реваншът е другата сряда на 4-ти април, а победителят ще се изправи срещу Милан или Барселона.