Челси и Тотнъм завършиха 0:0 в лондонското дерби от 30-ия кръг във Висшата лига. На "Стамфорд Бридж" двата отбора удариха по една греда, а гостите създадоха по-чистите положения в двубоя.

Така 8 кръга преди края на сезона Тотнъм съхрани аванса си от пет точки пред Челси в битката за 4-ото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига. За Тотнъм това бе пети пореден мач без победа.

В 73-та минута за домакините Хуан Мата уцели гредата след пряк свободен удар. 9 минути преди последния съдийския сигнал Гарет Бейл можеше да донесе победата на Тотнъм, но след удара му с глава топката срещна гредата. В последната минута Петер Чех спаси удар на Рафаел ван дер Ваарт, а Гари Кейхил изби кълбото от голлинията след удар на Еманюел Адебайор.

В добавеното време Чех отрази опасен удар на Бейл от пряк свободен удар.

Тотнъм остава без победа на "Стамфорд Бридж" от 1990-та година насам.

По-късно днес Манчестър Сити може да оглави класирането, ако победи Стоук Сити. Лидерът Манчестър Юнайтед е домакин на Фулъм в понеделник.