Арсенал успя да победи Нюкасъл с 2:1 с победен гол в петата минута на добавеното време в последния мач от 28-мия кръг на английската Висша лига.

На „Емирейтс“ домакините бяха по-добрия отбор през почти целия мач и победата им бе напълно заслужена, но тя дойде много трудно след куп пропуски преди победното попадение.

Първите два гола в двубоя паднаха само в рамките на 60 секунди. В 14-а минута Хатем Бен Арфа получи топката отдясно, излъга Киърън Гибс и с хубав удар откри резултата в полза на „свраките“.

Веднага след подновяването на играта обаче, „топчиите“ изравниха с 26-тия гол за сезона на Робин ван Перси. Росицки изведе добре Уолкът, който центрира за холандеца. Ван Перси пое топката, премина през Майк Уилямсън и с прецизен удар без проблеми вкара за 1:1.

Ценните три точки донесе Томас Вермален в петата минута на добавеното време. Отново асистент бе Уолкът. Той центрира в наказателното поле, където след меле топката стигна до Вермален, той изпревари Крул и успя да я чукне във вратата за крайното 2:1.

В класирането Арсенал е на четвърто място с 52 точки, а Нюкасъл е на шеста позиция с 44.