Челси успя да победи Манчестър Сити с 2:0 като домакин в мач от 30-ти кръг на английската Висша лига.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна равностойно, а домакините постепенно взеха инициативата и до края на първото полувреме създадоха няколко сериозни опасности пред вратата на Джо Харт, но пропуснаха.

Футболистите на Челси успяха да открият резултата от статично положение чак в 79-та минута, когато бразилският защитник Давид Луис се разписа с глава след центриране на Дидие Дрогба.

Домакините си осигуриха трите точки с второ попадение в продължението на двубоя, дело на полузащитника Рамирес.

50-милионният нападател на Челси Фернандо Торес не изпълни обещанието си да отбележи първия си гол за "сините" в мача с „гражданите” и бе заменен през второто полувреме от Дидие Дрогба.

С победата тимът на Челси измести "гражданите" от третата позиция в класирането. Лондончани имат 54 точки от 29 мача, докато активът на Сити е 53 точки от 30 изиграни срещи.
szólj hozzá: C2-0M