Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер си припомни неприятното усещане от загубата след близо осем месеца без поражение за неговия тим. Снощи младите футболисти на френския специалист отстъпиха с 1:3 като гост на Севиля. Венгер обаче намери виновник за неуспеха в лицето на съдията Ерик Браамхаар. Според наставника, противоречивите изяви на рефера са били предимно в полза на испанския отбор.

Непрекъснатите протести на Венгер край страничната линия доведоха до изгонването му оттам, но треньорът отказа да влезе в тунела, като пренебрегна явно няколкото моли на четвъртия арбитър.

След мача, Арсен Венгер определи поведението на четвъртия рефер като „шокиращо”.

Арсенал излезе без някои от титулярите, на които бе дадена почивка, и след загубата вече е на второ място в група Н.

Венгер коментира: „В Шампионската лига дали се непобеден няма значение. Трябваше да правим кардинални решения, защото месец декември е много важен за нас. Трябва да избираме състезания. Декември за мен е посветен на Висшата лига.”