Манчестър Юнайтед победи с унизителното 7:1 Рома във втори четвъртфинален мач от Шампионската лига. „Червените дяволи” се класират за предпоследната фаза на турнира с общ резултат 8:3. На полуфиналите тимът на Фъргюсън ще се изправи срещу победителя от Байерн - Милан.

Юнайтед поведе с гол Майкъл Карик в 11-тата минута, който стреля красиво от 17 метра в горния ляв ъгъл на Дони, а вратарят дори не помръдна.

Нападателите на „червените дяволи” Смит и Рууни направиха резултата класически само в рамките на 2 минути между 17-тата и 19-тата.

Първо отбеляза Алън Смит след комбинация между Хайнце и Гигс. След него вкара и Уейн Рууни, отново след подаване на Гигс.

Четвъртият гол за домакините падна в 44-тата минута на двубоя след самостоятелен пробив на Кристиано Роналдо. Той напредна по дясното крило, нахлу в наказателно поле и 14 метра простреля Дони.

В 49-тата минута Райън Гигс записа третата си асистенция. Уелсецът проби отляво и центрира по земя в наказателното поле на Рома. Алан Смит не успя да засече топката, но при далечната греда свободният Кристиано Роналдо от около метър вкара за 5:0

Майкъл Карик вкара втория си гол в 60-тата минута. По подобие на първия той овладя топката извън наказателното поле и от около 18 метра стреля в далечния горен ъгъл на вратата на Дони.

В 69-тата минута и беззъбите „вълци” отбелязаха едно попадение. Тоти центрира от дясно към Даниеле Де Роси и той от 12 метра с гръб към вратата успя да изненада скучаещия Едвин Ван Дер Саар.

Седмия гол за домакините вкара резервата Патрис Евра с поредния далечен удар спрял се в мрежата на Кристиано Дони.

Треньорът на Рома Лучано Спалети изчака последните 6 минути на мача, за да извърши трите си смени, сякаш пазейки резултата от промяна.

Манчестър Юнайтед: 1. Ван Дер Саар, 4. Хайнце, 5. Фърдинанд, 6. Браун, 7. Кристиано Роналдо, 8. Рууни, 11. Гигс (61 – 20. Солскяр), 14. Смит, 16. Карик (73 – 23. Ричардсън), 22. О'Шей (53 – 3. Евра), 24. Флетчър

Рома: 32. Дони, 2. Панучи, 4. Вилхемсон (88 – 28. Роси), 5. Мексес, 7. Писаро, 10. Тоти, 23. Вучинич, 13. Киву, 16. Де Роси (86 – 14. Фати), 30. Мансини (90 – 35. Окака Чука), 77. Касети